Lach & Partnerzy

logo-meta                     acccl-kopia


Tomasz-Zak

Tomasz Żak 

Ze względu na moje bogate doświadczenie zawodowe jestem coachem specjalizującym się w coachingu kariery.

Od ponad 10 lat obserwuję i zbieram doświadczenia w zakresie: wpływu jakości relacji ze współpracownikami na atmosferę i efektywność wykonywanej pracy, rekrutacji, a następnie wdrażania nowych pracowników i do nowego środowiska, ukierunkowania kariery w oparciu o silne strony pracowników, odnajdywania motywacji do pracy poprzez analizę obecnej sytuacji i podjęcie kroków prowadzących do zmiany na lepsze, zarządzania zespołem.

 

Coachingu uczyłem się na najlepszej polskiej uczelni biznesowej wg dziennika Financial Times – Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Uczestniczyłem również w wielu szkoleniach coachingowych, dzięki którym regularnie rozwijam moją wiedzę dotyczącą coachingu i pracy z klientami.

 

Co jest moją silną stroną w pracy coachingowej?

 

Przede wszystkim jest to potwierdzona przez osoby, z którymi pracowałem umiejętność stworzenia bezpiecznej i opartej na zaufaniu relacji z klientem. Jest to ważne, aby klient mógł w pełni poczuć, że może ze mną poruszyć ważne, a czasami nawet trudne dla niego tematy. Klient ma pewność, że podczas coachingu jego problemy są traktowane poważnie i że może liczyć na moje wsparcie podczas jego drogi od problemu do rozwiązania.

 

Skuteczność prowadzonego przeze mnie coachingu.

Klienci, z którymi pracowałem podkreślają, że dzięki wspólnym sesjom coachingowym rozwiązali problemy, z którymi nie mogli sobie poradzić przez długi czas. Dodatkowo, zakończyli proces coachingowy z dużą ilością energii i wiarą we własne siły.

Jako manager korzystam z coachingu podczas indywidualnych spotkań z osobami z mojego zespołu. Otrzymane od nich informacje zwrotne po takich spotkaniach utwierdzają mnie w przekonaniu, że coaching:

 

sprzyja odkrywaniu ich własnego sposobu rozwiązywania problemów,

zachęca do brania większej odpowiedzialności za wykonywaną pracę,

odkrywa przed nimi, jak duży mają wpływ na swój rozwój zawodowy.

 

Etyka

 

W swojej praktyce coachingowej dużą wagę przykładam do etycznego postępowania wobec klientów, dlatego w pracy przestrzegam zasad kodeksu etycznego dla coachów zdefiniowanego przez największą międzynarodową organizację zrzeszającą coachów – ICF (International Coach Federation).

 

Pasja

 

W zasadzie to mam dwie pasje – pierwszą jest sport, który od zawsze był obecny w moim życiu i który ma istotny wpływ na to, kim jestem.

Druga moja pasja to zgłębianie filozofii taoizmu, z której czerpię inspirację oraz wskazówki do mojego rozwoju jak i wzbogacania warsztatu coachingowego.

 

Doświadczenie zawodowe

 

Od ponad 10 lat pracuję w międzynarodowych korporacjach działających w branży IT.
W czasie tego okresu pracowałem najpierw jako specjalista, a następnie jako manager zarządzający zespołem. Przez wszystkie lata miałem możliwość obserwowania i doświadczania różnych zmian dotykających firmę, związanych z wymagającą sytuacją na rynku takich jak: 
restrukturyzacja przedsiębiorstwa, zmiana zakresu odpowiedzialności zespołu, łączenie się korporacji.

 

Praca w międzynarodowym środowisku, szczególnie z krajami azjatyckimi rozwinęła moją umiejętność współpracy w zespołach tradycyjnych i wirtualnych. Nauczyłem się jak korzystać z różnic między współpracownikami, jak być bardziej otwartym na odmienny sposób myślenia innych i zrozumiałem jak istotny wpływ na współpracę ma konstruktywny dialog w zespole.

 

Doskonalenie warsztatu pracy

 

Studia podyplomowe „Coaching profesjonalny – metody i praktyka” na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (180h),

Studia podyplomowe „Zarządzanie pracą” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu,

Szkolenie „Coach, czyli kto?” – prowadzone przez Bartosza Berendta (Associate Certified Coach ICF),

CoachWise Essentials – szkolenie organizowane przez Coaching Center,

Szkolenie „Rozwój postawy coacha/Coaching profesjonalny” – prowadzone przez Urszulę Sadomską (Master Certified Coach ICF).

Trening rozwoju osobistego – Instytut Integralnej Terapii Gestalt w Krakowie,

 

W firmie Lach & Partnerzy prowadzę coaching indywidualny (biznesowy, międzykulturowy), coaching zespołowy, 

warsztaty rozwojowe.

 

Kontakt:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , tel.: (+48) 693 08 47 47