Lach & Partnerzy

logo-meta                     acccl-kopia


Piotr-pogon

Piotr Pogon

 

Jestem niezależnym doradcą społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), szkoleniowcem motywacyjnym oraz trenerem  fundraisingu. Uczestniczę w biegach maratońskich krajowych i zagranicznych oraz wyprawach wysokogórskich.

 

Zawsze podkreślam i doceniam wartość każdego człowieka, niezależnie od zajmowanego stanowiska i zakresu obowiązków.

Wierzę, że można prowadzić biznes odpowiedzialnie i z empatią.

 

Trzykrotne doświadczenie choroby nowotworowej (w tym resekcja płuca) zmieniło kierunek mojego życia prywatnego         i zawodowego. Po ośmiu latach prowadzenia jednej z największych firm reklamowych zostałem kierownikiem zespołu Fundraising & Public Relations Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, a potem dyrektorem Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty” .

Na swojej drodze spotkałem i wciąż spotykam wspaniałych ludzi; wizjonerów i biznesmenów – tych którzy dostrzegają więcej. Jestem skitourowcem, przewodnikiem narciarskich grup młodzieżowych i dziecięcych.

 

Mierzę wysoko, patrzę blisko. Zwyciężam zawsze dla innych – to tajemnica moich sukcesów.

 

2008 Kilimandżaro Expedition - fundriser wyprawy, zdobywca szczytu razem z 5 osobami niepełnosprawnymi.

2009 New York Marathon – udział w największej imprezie biegowej na świecie, bieg w zespole z osobą niewidomą oraz poruszającą się na protezie nogi, akcja charytatywna pod patronatem ASICS.

2010 Mount Kenya Expedition – wspinaczka charytatywna – pozyskanie środków na rzecz ośrodków opiekuńczych w Kenii.

2009 – 2010 Safaricom Lewa Marathon Kenya – start w jednym z najtrudniejszych crossów maratońskich na świecie, biegi charytatywne na rzecz ochrony Kenijskiego Parku Narodowego, pozyskanie środków finansowych na rzecz sierocińca w Limuru.

2011 – Aconcagua Richter Expedition – wejście na szczyt z osobą niewidomą (Łukasz Żelechowski), 26 godzinny atak szczytowy ,  książka poświęcona wyprawie „O dwóch takich…teraz Andy” – Katarzyna Pinkosz, Łukasz Żelechowski, zwycięzcy plebiscytu Travelery 2011 w kategorii Wyczyn Roku.

2011 – Tokyo Marathon – bieg charytatywny na rzecz niepełnosprawnego dziecka.

 

W dniu 12 października br. pod Pałacem Ujazdowskich w Warszawie - przeciąłem symboliczną wstęgę rozpoczynającą I Etap wyprawy rowerowej "Rak'n'Rolling - na zwrotnik Raka". Przed uczestnikami, ponad 5000 km pedałowania przez dwa kontynenty i pięć krajów z finałem na Saharze! Jako ambasador wyprawy organizowanej przez Fundację Rak'n'Roll uczestniczyłem następnego dnia w prawdziwym wyzwaniu kolarskim. Wraz z dwoma innymi uczestnikami wyprawy ( Radkiem Tusińskim i red.Łukaszem Pałką) wyruszyliśmy na 300 km trasę z Warszawy do Krakowa. Udało się, choć  Łukasz odpadł od "peletonu" pod Jędrzejowem! Kolejna granica wytrzymałości została pokonana. Non-stop, jednego dnia. Mój licznik wskazał 328 km. Mój wysiłek dedykuję założycielce Fundacji Rak'n'Roll - Magdzie Prokopowicz, która odeszła od nas po ciężkiej walce z chorobą nowotworową 22 czerwca br. W grudniu będę uczestniczył w ostatnim, morderczym etapie na Saharze (Agadir - Dakhla).

 

W firmie Lach & Partnerzy współpracuję przy realizacji projektów CSR.

 

apla2

 

Kontakt:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , tel.: (+48) 693 08 47 47