Lach & Partnerzy

logo-meta                     acccl-kopia


Katarzyna-Zak

Katarzyna Żak-Ratajczak

 

Jako psycholog i psychoterapeuta od 10 lat towarzyszę moim Klientom w procesie zmiany. Zmiany, którą rozumiem jako twórczy proces odkrywania siebie, swoich możliwości i potrzeb oraz nadawanie nowego sensu swojemu doświadczeniu. Jestem świadkiem tego, jak ludzie przekraczają swoje ograniczenia i ryzykują angażując się i biorąc odpowiedzialność za swoje życie. Zamiast urzeczywistniania iluzji zaczynającej się od słów „powinnam…”, zachęcam do zaciekawienia się sobą i czerpania z kontaktu ze sobą i innym ludźmi.

 

W swojej pracy korzystam z dorobku terapii Gestalt oraz Analizy Transakcyjnej, Terapii Systemowej Rodzin, podejścia narracyjnego, socjoterapii i tzw. psychologii humanistyczno-egzystencjalnej.

 

Moją mocną stroną jest tworzenie i prowadzenie autorskich warsztatów rozwojowych. Mam bogate doświadczenie w łączeniu typowych warsztatów psychologicznych z pracą z ciałem poprzez ruch i improwizację, trening Aikido i choreoterapię. Każdy warsztat traktuję jako wyzwanie i szansę na zainspirowanie ludzi do rozwoju.

 

Do swojej pracy wprowadzam to, co w kontakcie z ludźmi uważam za najcenniejsze – otwartość na drugiego człowieka oraz poczucie humoru i twórcze podejście do rozwiązywania problemów. Prywatnie doświadczam i smakuję życie, jako żona, mama, kobieta… Mocuję się z własnymi ograniczeniami na macie trenując Aikido, wyrażam – w tańcu, a wzruszam -  w chwilach pełnego zaangażowania w bycie tu i teraz.

 

Z firmą Lach & Partnerzy współpracuję w zakresie tworzenia i realizowania autorskich warsztatów wspierających kompetencje osobiste i społeczne pracowników, współprowadzę coaching zespołowy.

 

Wykształcenie:

Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu

studia magisterskie - Psychologia (1997 - 2002)

Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie

kurs „Kontakt w sytuacji pomagania” w (2002)

Instytut Integralnej Psychoterapii GESTALT w Krakowie

Trzyletnia Szkoła Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych (2003 – 2006)

Dolnośląska Szkoła Wyższa Edukacji TWP we Wrocławiu

studia podyplomowe -  Socjoterapia (2006 – 2008)

 

Jestem członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.

Figuruję w Spisie Psychologów Polskich PTP.

Moją pracę regularnie poddaję superwizji.

 

Kontakt:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , tel.: (+48) 693 08 47 47