Coaching metodą psychologii procesu
Coaching metodą psychologii procesu jest drogą do pozyskania informacji na temat ról jakie pełnisz w swoim życiu i wartości, które Cię prowadzą. Jest lekcją świadomego z nich korzystania, doświadczania i płynnego przechodzenia od jednej tożsamości do drugiej w zależności od pojawiających się sytuacji.
Zatrzymaj się na chwilę i zadaj sobie pytania: Kim teraz jestem, a kim chcę być? Jakie role pełnisz teraz w życiu? Którą z ról chcesz zmienić? Jakie są związane z nią wartości i przywileje? W czym ta rola Cię ogranicza? Kto w Tobie chce zmiany? Co to jest za postać? Jakie są dla niej ważne wartości ? Kto jest przeciwko ? Z czym musisz się pożegnać, a co warto zabrać ze sobą? Kim będziesz po zmianie?
Zapraszam na cykl sesji coachingowych, podczas których wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania.
Jak będziemy pracować ?
Cykl dzieli się na 4 etapy:
Jednym z ważnych i niezwykle wartościowych elementów jest feedback, na podstawie krótkiego wywiadu z 8 wybranymi przez Klienta osobami na temat cech, zachowań, umiejętności, wartości, mocnych i słabych stron Klienta z interesującego go obszaru. Wywiad jest prowadzony telefonicznie przez Coacha i przekazany z zachowaniem poufności.
Cel jest: R – realny, U – umiejscowiony w czasie, M – mierzalny, A – atrakcyjny, K – konkretny, E- ekologiczny
Opracowanie i prowadzenie:© Agata Gebhardt
Kontakt: tel.: 609 210 461, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Co to jest psychologia procesu ?
Psychologia Zorientowana na Proces inaczej psychologia procesu lub POP (ang. Process Oriented Psychology).została stworzona przez Arnolda Mindella - fizyka, psychologa, analityka jungowskiego. To filozofia, metoda psychoterapeutyczna, metoda pracy z problemami społecznymi, która czerpie ze wschodniego - szczególnie taoistycznego sposobu myślenia, psychologii C.G. Junga, odkryć współczesnej fizyki. Szuka odpowiedzi na podstawowe pytania, tłumaczy rzeczywistość, zadaje pytania, inspiruje. Od początku lat siedemdziesiątych jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się metod świadomego wspierania indywidualnej i grupowej przemiany.
Proces rozumiany jest tu jako przepływ, ciągła zmiana informacji odbieranej i doświadczanej przy pomocy wzroku, słuchu, ruchu, czucia, poprzez związki z ludźmi i ze światem.
Praca z Procesem opiera się na założeniu, że wszystko co się nam przydarza jest potencjalnie znaczące i przydatne, jak np.: konflikty, trudności w relacjach, symptomy cielesne, choroby, sny, fantazje, wypadki i uzależnienia są przejawami procesu.
Celem pracy z procesem jest odkrywanie wspólnie z klientem znaczenia tych doświadczeń. Dzięki temu zmienia się jego sposób doświadczania siebie i świata, co pomaga nie tylko rozwiązać problem, ale przede wszystkim pozwala korzystać z potencjału osobistego i poszerza granice tożsamości.
Więcej informacji: www.processwork.pl